Čestitke povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine

Država Bosna i Hercegovina je kroz svoju historiju prživljavala i proživjela mnoge teške i nesretne okolnosti.

Uprkos svim nasrtajima i iskušenjima ostvarila je kontinuitet državnosti. Datumi kao što je 25. novembar – Dan ZAVNOBIH-a i Dan državnosti Bosne i Hercegovine podsjećaju nas na činjenicu da je uprkos svim iskušenjima, u Bosni i Hercegovini uvijek bilo ljudi koji vole svoju domovinu i koji afirmišu univerzalne ljudske vrijednosti u našem zajedničkom životu.

I danas, kao što je to bilo i u prošlosti, naš cilj je slobodna i samostalna država Bosna i Hercegovina, domovina ravnopravnih građana i svih njenih naroda.

Stoga, sjećajući se s ponosom kontinuiteta državnosti Bosne i Hercegovine i istinski vjerujući u njenu budućnost i opstojnost, želim čestitati 25. novembar – Dandržavnosti BiH, naglasila je Esmira Husaković, pedagogica naše škole.