BUDIMO INFORMISANI, BUDIMO SPREMNI

Ne tako davno World Vision je rekonstruirao našu školu. Ovoga puta uz suradnju Ministarstva sigurnosti BiH i Civilne zaštite Gračanica, kao parntera, u našoj školi su realizovane aktivnost u sklopu projekta Budimo informisani, budimo spremni. Projekat je provođen u 10 škola sa 5 općina. World Vision još jednom se pokazao kao veliki prijatelj građana Bosne i Hercegovine.

Cilj predavanja i radionica je bio da se skrene pažnja na to kako se treba ponašati ukoliko se nađemo zahvaćeni elementarnim nepogodama. Učenici su naučili kako se treba ponašati i reagovati kada je neka elementarna nepogoda (poplave, klizišta, požari i zemljotres). Elementarne nepogode ne mogu se zaustaviti, ali posljedice možemo ublažiti i umanjiti.

Pored toga, učenici su imali priliku i da saznaju osnove pružanja prve pomoći unesrećenim.

Odgovori